Najczęściej zadawane pytania:

Urządzenie służy do sterowania obwodami prądu stałego lub prądu przemiennego. Elementem wykonawczym urządzenia są przekaźniki. Może zastąpić każdy włącznik fizyczny.

W pierwotnej wersji można było sterować z USB/RS232 przez komputer, opcjonalnie można było sterować przez pilota RC5.

Tak, jak najbardziej. Na tą chwilę można wykorzystać Aplikacje na platformę Android i komputer z systemem Windows z aplikacją RelayBoard. Po przekierowaniu portów na router do płytki będzie można podłączyć się z telefonu/tabletu przez internet.

Tak, a nawet bardzo. Hasła są przesyłane w postaci skrótów algorytmem SHA-512. Nie ma więc możliwości podejrzenia hasła.

 

Najczęse problmy użytkowników:

 

Rozwiązanie: Ponieważ aplikacji do prawidłowego działania potrzebuje poprawnie zainstalowanego .net Framework'a, należy sciągnać ze strony Microsoftu pakiet dotnetfix.exe znajduje się on bezpośrednio pod linkiem. Jeżeli ten link z czasem by przestał działać proszę spróbować kliknąć "pobierz" na stronie lub poszukać w zasobach "Microsoftu Pakiet redystrybucyjny Microsoft .NET Framework wersja 2.0" lub poprostu "dotnetfx".

  

Rozwiązanie: Aplikacja wyświetla do wyboru wszystkie dostępne porty COM na komputerze. To że jakiś port jest do wyboru nie oznacza że jest to prawidłowe urządzenie. Należy sprawdzić po podłączeniu urządzenia jaki port COM pojawia się w systemie i go wybrać. Najłatwiej odłączyć urządzenie, włączyć program sprawdzić jakie porty COM są dostępne,następnie podłączyć urządzenie, kliknąć "Szukaj". Sprawdzić jaki nowy port się pojawił, wybrać go i kliknąć "Otwórz".

GÓRA